Nowy program dla przedsiębiorców!

Nowy program dla przedsiębiorców!

 Ministerstwo Finansów planuje wprowadzić w życie nowy projekt „Podatnik Bezgotówkowy”. Jest to rozwiązanie dla firm, które przeprowadzają transakcje w systemie pozagotówkowym.
Firma będzie mogła skorzystać z dwóch pakietów:
► PAKIET SILVER
• Pakiet obejmuje możliwość skorzystania z ulgi na terminal w podatku dochodowym. Podatnik będzie mógł wrzucić w koszty uzyskania przychodów. Będzie je można również odliczyć ponownie w całości od dochodu w ramach ulgi podatkowej.
Czyli jeden wydatek zostanie ujęty dwukrotnie w rozliczeniach.
Maksymalna wysokość odliczenia będzie określona na 1000zł rocznie, a w przypadku podatników zwolnionych z kas rejestrujących będzie to aż 2500 zł.
Ta ulga jest dla przedsiębiorców, którzy przez ostatni rok nie korzystali z płatności bezgotówkowej przy użyciu terminali oraz Ci, którzy korzystając z programu Polski Bezgotówkowej utrzymają przyjmowanie płatności bezgotówkowych po zakończeniu programu.
► PAKIET GOLD 🥇
• Przedsiębiorca posiadający pakiet gold będzie mógł skorzystać z bezterminowej ulgi na zakup terminala. Odliczenie będzie przysługiwać w wysokości 200%, a maksymalny jego limit to 2000 zł rocznie. Z preferencyjnej ulgi na terminal skorzysta przedsiębiorca który będzie podatnikiem bezgotówkowym co najmniej przez 7 miesięcy w roku podatkowym.
• Co więcej uzyska zwrot VAT w ciągu 15 dni. To o ponad 6 tygodni szybciej niż dotychczas.
Zgodnie z założeniami projekt Podatnika Bezgotówkowego ma wejść w życie z początkiem 2022 roku.

Comments

Leave a comment