Kto zawładnie rynkiem pracy w 2021 roku?

Kto zawładnie rynkiem pracy w 2021 roku?

Kto zawładnie rynkiem pracy w 2021 roku?🔎
Czas odbicia polskiej gospodarki to również czas szans dla wielu grup zawodowych. Jakie będą najbardziej pożądane kompetencje na rynku pracy?
Pandemia mocno przyśpieszyła rozwój sprzedaży zdalnej, automatyzacji i cyfryzacji, który mocno przyczyni się do zapotrzebowania na stanowiska, które wiążą się z pracą komputerową. Kompetencje informatyczne będą teraz jednym z niezbędnych warunków przyjęcia do pracy.
Z sondażu przeprowadzonego przez agencję zatrudnienia Randstad wynika, że w I połowie 2021 roku największy wzrost zatrudnienia będziemy mogli zaobserwować na stanowiskach w sektorze usług biznesowych. Najbardziej poszukiwani będą programiści, UX designerzy, specjaliści ds. infrastruktury IT. Coraz większą popularnością cieszą się stanowiska polegające na połączeniu wiedzy biznesowej z umiejętnościami informatycznymi – analitycy biznesowi będą mieli pełne ręce roboty .
W związku z silnym rozwojem e-commerce wzrośnie zapotrzebowanie na webmasterów oraz osoby specjalizujące się w kreowaniu strony i jej obsłudze. Pożądanymi kandydatami będą również specjaliści odpowiedzialni za tworzenie e-sklepów, eksperci od strategii digital marketingowej oraz osoby zajmujące się biznesem e-commerce.
Wzrośnie również zapotrzebowanie na analityków business intelligence, dzięki którym łatwiejsze jest efektywne zarządzanie firmą. Wiele miejsc pracy znajdzie się także dla specjalistów do spraw sprzedaży – po stratach zanotowanych w minionym roku przedsiębiorstwa będą robiły wszystko, by nadrobić wyniki sprzedażowe i podwoić swoje zyski.
Skutkiem postępującego rozwoju e-commerce będzie wzrost zapotrzebowania na pracowników branży logistycznej – w tym pracowników magazynu, specjalistów obsługi centrów logistycznych i kurierów.
Oprócz wspomnianych branż i stanowisk w 2021 roku wzrośnie również zapotrzebowanie na:
  •  specjalistów ds. BHP
  •  pracowników produkcji (m.in. branża kosmetyczna i farmakologiczna)
  •  HR – w przypadku tej branży wzrost można było zaobserwować już w 2020 roku na przełomie lata i jesieni.

Comments

Leave a comment