Warning: Undefined property: LearnDash\WooCommerce\Admin\Pages\Sections\Settings_Enrollment_Status::$setting_option_initialized in /home/platne/serwer229391/public_html/finlaw.pl/wp-content/plugins/learndash-woocommerce/src/App/Admin/Pages/Sections/Settings_Enrollment_Status.php on line 121
Jak dobrać miejsce na biznes? – Finlaw

Jak dobrać miejsce na biznes?

Jak dobrać miejsce na biznes?

Jak dobrać miejsce na biznes?
Często o sukcesie naszego biznesu może zadecydować jego lokalizacja. Jest to bardzo istotna kwestia. Trzeba mądrze przemyśleć miejsce, w którym pojawi się Twój biznes.
Ogromne znaczenie na dobór lokalizacji ma rodzaj produktów i oferta usługowa. Przykładowo zwykły sklep spożywczy sprawdzi się w miejscu z dostępem do parkingu, sklep specjalistyczny można usytuować nieopodal innych punktów z artykułami powszechnymi – wówczas będzie on traktowany jako sklep z ofertą uzupełniającą. Sklepy meblarskie i odzieżowe potrzebują dużej powierzchni i najlepiej wolnej przestrzeni – jeśli niedaleko znajduje się sklep o podobnej ofercie pojawi się tendencja porównywania cen wśród konsumentów, a to może mieć negatywne konsekwencje przy dokonywaniu wyboru o zakupie.
Na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy doborze lokalizacji?
• wielkość potrzebnej powierzchni handlowej – jak dużo przestrzeni będziemy potrzebować?
• grupa docelowa – do kogo kierowana jest nasza oferta?
• oferowany asortyment – co widnieje w naszej ofercie produktowej lub usługowej?
• łatwość dojazdu – Jaka jest jakość dróg oraz czy dostępne są przystanki autobusowe?
• konkurencja – kto znajduje się blisko i czy posiada w swojej ofercie to samo co my?
No i oczywiście – reklama!
To również bardzo ważna kwestia, na którą należy zwrócić uwagę przy planowaniu własnego biznesu. Warto przemyśleć strategię promocji jeszcze przed ostatecznym wyborem lokalizacji. Konieczne będzie sprawdzenie czy lokalne przepisy nie zabraniają konkretnych działań reklamowych oraz czy będziesz mógł swobodnie zawiesić szyld reklamowy lub oznakowania.
Niezależnie od rodzaju biznesu zawsze trzeba podejść do tego tematu racjonalnie – wziąć pod uwagę wszystkie wspomniane czynniki i zastanowić się nad doborem odpowiedniego i najbardziej korzystnego dla nas miejsca.

Comments

Leave a comment