Warning: Undefined property: LearnDash\WooCommerce\Admin\Pages\Sections\Settings_Enrollment_Status::$setting_option_initialized in /home/platne/serwer229391/public_html/finlaw.pl/wp-content/plugins/learndash-woocommerce/src/App/Admin/Pages/Sections/Settings_Enrollment_Status.php on line 121
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – dla kogo? – Finlaw

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – dla kogo?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy – dla kogo?

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy powrócił, jednak nie każdy rodzic będzie mógł go uzyskać od 1 do 20 września 2020 r.
Jeśli masz dziecko do lat 8 i osobiście się nim opiekujesz, a Twoja placówka jest zamknięta z powodu epidemii koronawirusa, przysługuje Ci dodatkowy zasiłek opiekuńczy.
Możesz się ubiegać o niego tylko wtedy, gdy żłobek, klub dziecięcy, przedszkole, szkoła lub inna placówka, do której uczęszcza dziecko będzie zamknięta. Zasiłek przysługuje również wtedy, gdy nie ma możliwości zapewnienia przez wspomniane placówki opieki z powodu ich ograniczonego funkcjonowania, np. gdy lekcje odbywają się w trybie hybrydowym – część dzieci uczy się w szkole, a część w domu. O dodatkowy zasiłek opiekuńczy można się także starać w przypadku braku możliwości opieki przez nianię.
W jakich sytuacjach nie otrzymam dodatkowego zasiłku opiekuńczego?
Nie dostaną go rodzice, którzy nie będą chcieli wysłać dziecka do placówki opiekuńczej pomimo tego, że jest otwarta. Zasiłek nie przysługuje również, jeśli drugi z rodziców dziecka może zapewnić dziecku opiekę np. jest bezrobotny, korzysta z urlopu rodzicielskiego czy urlopu wychowawczego.

Comments

Leave a comment